Boje o český trůn na počátku 11. století
Na počátku 11. století nastaly pro České knížectví těžké časy. Během tří let se pětkrát změnil český kníže. Boje se netýkaly jen vládnoucích Přemyslovců, ale i okolních zemí.
Na počátku 11. století nastaly pro České knížectví těžké časy. Během tří let se pětkrát změnil český kníže. Boje se netýkaly jen vládnoucích Přemyslovců, ale i okolních zemí.
Jan Lucemburský, první český král z dynastie Lucemburků, který nastoupil po vymření Přemyslovců a bojích o trůn na počátku 14. století.
Karel IV., jeden z nejvýznamnějších českých králů. Pocházel z rodu Lucemburků, ale zároveň byl dědicem Přemyslovců. První část popisuje jeho dětství, pobyt ve Francii, italské tažení a návrat do Čech.
Karel IV., jeden z nejvýznamnějších českých králů. Pocházel z rodu Lucemburků, ale zároveň byl dědicem Přemyslovců. Druhá část popisuje cestu na římský a český královský trůn, završenou dvěma korunovacemi.
Jiří z Poděbrad byl českým králem v letech 1458–1471 a zemským správcem v době vlády Ladislava Pohrobka. Byl znám jako "král dvojího lidu" nebo "husitský král."
Josef I., římský císař, český a uherský král z rodu Habsburků vládnoucí v letech 1705–1711.
František Josef I. byl rakouský císař a český a uherský král v letech 1848–1916, tedy 68 let. Jeho dlouhá vláda začala v revolučním roce 1848 a skončila uprostřed první světové války.
Přehled českých královen od roku 1790, tedy od vlády Leopolda II., až do konce monarchie. Alžbeta Bavorská, zvaná Sisi, je všeobecně známa, ale ostatní manželky českých králů z této doby už méně.
České královny od bitvy na Bílé hoře až do konce monarchie. Video nemá mluvený komentář a je zaměřeno spíše na vizuální stránku. Obsahuje především portréty českých královen a jen nejzákladnější životopisné údaje, zasazené do zeměpisného kontextu.